01.10.2023
V súčasnosti ponúkame zákazníkom túto technológiu v dvoch variantoch. Do ťažby výchovnej ( do 50 rokov a nad 50 rokov ) nasadzujeme harvester NEUSON 132 HVT spolu s vývoznou súpravou LOGLANDER LL 84. Tento uzol zodpovedá svojimi parametrami a vlastnosťami požiadavkám racionalizácie práce spojenej s vysokým výkonom, efektivitou, no v neposlednom rade predovšetkým citlivosťou a šetrnosťou technológie k samotnému porastu.
Druhým variantom našej ponuky je harvesterový uzol v zložení VALMET 911.3 s vývoznou súpravou KOMATSU 840.4 Táto zostava je vhodná do prebierok nad 50 rokov a obnovnej ťaľby. Samozrejmosťou je spracovanie kalamity. Zákazník ocení predovšetkým vysoký výkon v krátkom časovom horizonte, kvalitu a len minimálne škody na poraste a pôde, čo sa prejaví na kvalite dreva v čase jeho zrelosti.
COMBI tretí variant kombinacia vývoznej súpravy VALMET 830.2 + dvaja pilčíci. Technológia vhodná pre spracovanie náhodnej pomiestnej kalamity, kde nie je veľká koncentrácia ťažby. Ideálna pre presvetľovacie ruby, doruby spojené s uvolnením zmladenia. Možnosťou všetkých troch variant je podľa požiadaviek zákaznika spracovanie a zobchodovanie biomasy.

Ceny za služby stanovujeme individuálne na základe osobnej obhliadky pracovísk.